Спільна робота дала результат – на Волині легально працевлаштовано 367 працівників

Завдяки спільним зусиллям посадових осіб Управління Держпраці у Волинській області, Фіскальної служби, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з початку року вдалося легалізувати працю 367 осіб регіону.

Про це йшлося 5 вересня 2016 року під час виступу начальника Управління Держпраці у Волинській області Ростислава Стаська на нараді у голови Волинської облдержадміністрації.

Питання легалізації трудових відносин, як і стан виплати заробітної плати, є пріоритетним завдання роботи Держпраці України та її територіальних органів.

«Наша мета, — наголосив Ростислав Стасько, — не накладення штрафних санкцій, а швидше проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи. Головні державні інспектори надають консультації суб’єктам господарювання щодо розмірів штрафів у випадках виявлення нелегальних працівників. Постійно роз’яснюємо, що економічно вигідніше офіційно працевлаштувати працівників, ніж сплачувати штрафні санкції».

Звісно, спеціалісти Управління Держпраці проводять перевірки. Лише у серпні 2016 року державні інспектори виявили 4 особи, які виконували роботи без належно оформленого трудового договору у 4-х суб’єктів господарювання. За результатами проведених перевірок на цих суб’єктів господарювання буде накладено фінансові санкції за ч. 2 статті 265 Кодексу законів про працю України. Розмір штрафу складає більше 43 тисяч гривень за кожного нелегально оформленого працівника.

З цього питання Управління Держпраці тісно співпрацює з представниками фіскальної служби та пенсійного фонду. Запроваджено обмін інформацією з метою виявлення суб’єктів господарювання, які порушують вимоги чинного законодавства з питань праці.

На завершення виступу начальник Управління наголосив, що ключовим показником роботи є не кількість складених постанов чи сум штрафів, а кількість працевлаштованих працівників.