Стан виробничого травматизму в АПК проаналізовано під час ІІ Пленуму обкому профспілки працівників держустанов

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області взяли участь у роботі ІІ Пленуму обкому профспілки працівників державних установ.

Також присутні на Пленумі були голови районних профспілкових організацій, члени президії обкому профспілки працівників держустанов.

Вячеслав Савенко, начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління, проаналізував стан виробничого травматизму в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері України та Волинської області.

«На підприємствах агропромислового комплексу України у 2016 році кількість смертельно травмованих працівників значно вища у порівнянні з іншими галузями економіки. У сільгосппідприємствах Волині виробничі травми отримало 15 осіб проти 14 у 2015 році, з яких 2 працівника травмовано смертельно» — наголосив присутнім Вячеслав Миколайович.

  

До відома присутніх доведено основні причини настання нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом: невиконання вимог інструкцій з охорони праці, незастосування засобів індивідуального захисту, порушення технологічного процесу, невиконання посадових обов’язків, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, незадовільний стан виробничого середовища, алкогольне сп’яніння на робочому місці, а також особиста необережність потерпілих.

У своєму виступі Вячеслав Савенко окремо зупинився на питанні ролі профспілкових організацій в охороні праці.

Окрім цих питань під час Пленуму розглянуто:

— впровадження Закону України «Про державну службу» та здійснення соціально-економічного захисту державних службовців;

— формування об’єднаних територіальних громад на Волині.