Сільськогосподарське підприємство «Вишеньки» працює без дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

Головні державні інспектори Управління Держпраці у Волинській області провели планову перевірку в сільськогосподарському приватному підприємстві «Вишеньки», що в Рожищенському районі. Перевіркою охоплено питання дотримання на підприємстві вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Основним видом діяльності підприємства є вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

Під час перевірки було виявлено 19 порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці

Підприємством не подано декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, а саме:

роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра;

— обслуговування верстатів з обробки деревини і металів

Також не подано декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, а саме:  усі типи машин та устатковання.

Роботодавець не одержав дозволу органів Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме:

— газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних та/або пожежонебезпечних зонах;

— монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;

— злив, очистка, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів, кислот, лугів та інших небезпечних речовин, в тому числі радіоактивних;

Також не одержав дозволу органів Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки: обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах.

По завершенню перевірки посадові особи Управління Держпраці склали акт та вручили керівництву припис.