Тема навчання – кампанія декларування 2020

Головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції Михалусь Майєю було проведено навчання для державних службовців Управління стосовно кампанії декларування 2020.

Майя Михалусь звернула увагу присутніх, що з 1 січня 2020 — року набрали чинності зміни до правил заповнення декларації, обсяги декларування.

Зазначено про можливість упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.

Нові вимоги для подання декларації щодо змін майнового стану суб’єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

Проте ця вимога тепер застосовується лише до суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 50  Закону України «Про запобігання корупції».

Наголошено про доброчесне і завчасне подання електронних декларацій та безумовне виконання вимог антикорупційного законодавства України.