Травматизм у галузі лісового господарства

З початку 2017 року на підприємствах лісової галузі Волинської області під час виконання лісосічних робіт сталося 2 нещасних випадки зі смертельним наслідком.

Перший випадок стався у фізичної особи-підприємця у Камінь-Каширському районі 14 лютого цього року. Другий випадок – 21 лютого у ДП «Колківське лісове господарство».

Вид події, що призвів до настання нещасних випадків – падіння предметів (дерев).

Основною організаційною причиною настання нещасних випадків комісіями зі спец розслідування визначено невиконання вимог інструкцій з охорони праці. Супутніми причинами настання нещасного випадку у підприємця є незастосування засобів індивідуального захисту (за їх наявності) та перебування потерпілого у стані алкогольного сп’яніння.

Членами комісій зі спеціального розслідування нещасних випадків рекомендовано роботодавцям провести позаплановий інструктаж та позачергове навчання та перевірку знань з питань охорони праці працівників, які виконують лісосічні роботи.

Державна служба України з питань праці вкотре наголошує на необхідності дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та закликає керівників господарюючих суб’єктів та працівників дбати про особисту безпеку та безпеку людей, які працюють поряд.