Триває проведення роз’яснювальної роботи в закладах охорони здоров’я області

Спеціалісти  відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Волинській області проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з керівниками закладів охорони здоров’я Волинської області  щодо здійснення заходів  та створення умов праці для недопущення інфікування COVID-19 та поширення захворювання серед медичних працівників.

Мета заходів — забезпечення соціального захисту медичних працівників, які працюють в умовах підвищеного ризику інфікування гострою респіраторною хворобою COVID–19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

На зустрічі з в.о. директора КП «Волинська обласна клінічна  лікарня» заслуженим лікарем України Олександром Дударем обговорені питання щодо основних причин захворюваності медпрацівників. Враховуючи результати аналізу причин захворюваності медичних працівників та з метою зниження рівня його показників  начальником відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Волинській області Світланою Шереметою запропоновано перелік профілактичних  заходів:

-забезпечення інфекційного контролю у лікарні із обов’язковим урахуванням Стандарту надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19. Затвердженого наказом МОЗ від 28.03.2020 №722;

-забезпечення медичних та інших працівників засобами індивідуального захисту в залежності від існуючого ступеня ризику інфікування  COVID-19 на робочих місцях;

-регулярне навчання медичних працівників правилам користування ЗІЗ та демонстрацію їх правильного застосування;

-перегляд режиму праці та відпочинку для медичних працівників з метою зменшення психоемоційного та фізіологічного навантаження при роботі з інфекційними хворими.