Триває інформаційна робота з питань атестації робочих місць

Проведення атестації робочих місць за умовами праці у відповідності до чинного законодавства  це запорука організації безпечних і здорових умов праці та забезпечення права працівників на пільги та компенсації за роботу з шкідливими і небезпечними умовами.

У зв’язку з тим, що атестація проводиться атестаційною комісією, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років, атестаційні комісії підприємств та закладів потребують систематичної методичної допомоги, рекомендацій та консультацій з питань проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Впродовж I кварталу 2021 року, фахівці відділу з питань експертизи умов праці, крім планових перевірок, провели 74 превентивних заходів з питань атестації робочих місць за умовами праці, в тому числі 18 превентивних заходів з питань стану безпеки праці у суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у торгівлі та з питань безпечного виконання робіт на дахах, спорудах та інших робіт на висоті.

На кожному з таких заходів, спеціалістами відділу, наголошувалось на відповідальності, яку несе керівник підприємства, організації за не своєчасне та не якісне проведення  атестації робочих місць за умовами праці. Фахівці звертали увагу присутніх на забезпечення збереження матеріалів атестації робочих місць. Інформували, що згідно із ст. 450 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженому Наказом Мін’юсту України №578/5 від 12.04.2012 року, документи з питань атестації робочих місць зберігаються на підприємстві протягом 75 років.

Превентивні заходи спрямовані на недопущення соціального конфлікту між роботодавцем і найманою робочою силою, націлені на визначення заходів для поліпшення умов праці й оздоровлення працівників за результатами атестації робочих місць за умовами праці також підвищують обізнаність працівників щодо пільг і компенсацій  за роботу у несприятливих умовах праці.