Управлінням Держпраці розпочато проведення заходів, спрямованих на виведення бізнесу з тіні

Управління Держпраці у Волинській області розпочинає проведення інформаційних та інспекційних заходів з питань запобігання використанню незадекларованої праці.

У лютому та березні цього року заходами буде охоплено такі сфери діяльності: транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність, ремонт автотранспортних засобів та технічне обслуговування.

Як зауважила Оксана Рубльова, перший заступник начальника Управління Держпраці у Волинській області, для Управління пріоритетними напрямками роботи залишаються як проведення превентивних заходів, так і здійснення контрольних.

«Наша мета – вкотре нагадати усім зацікавленим сторонам про ризики та небажані наслідки, які несе незадекларована праця. Зокрема, неофіційно працевлаштовані працівники втрачають соціальні гарантії – трудовий стаж, відпустку, виплату з втрати тимчасової непрацездатності. Роботодавці перебувають під тиском ймовірних штрафних санкцій, які доводиться сплачувати, у разі виявлення неоформлених працівників. А держава потерпає від несплати податків, що напряму впливає на рівень життя населення».

Тому під час проведення заходів посадові особи Управління вкотре наголошують на соціальній безпеці громадян та штрафних санкціях для суб’єктів господарювання, тим самим спонукаючи виводити бізнес з тіні на світло.