Управління Держпраці продовжує проводити перевірки, спрямовані на детінізацію роботи іноземців

Триває проведення заходів контролю щодо дотримання законодавства про працю та зайнятість населення роботодавцями, які мають дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

Посадовими особами Управління Держпраці у Волинській області здійснено заходи державного контролю, під час яких виявлено порушення в одного суб*єкта господарювання. Відповідно внесено припис та складено  протокол за ст. 41 КУпАП.

10 суб*єктів господарювання відсутні за місцем реєстрації, у зв*язку з цим складено акти про неможливість проведення заходів державного контролю.

Як повідомлялося раніше, за дорученням Прем’єр-міністра України та з ініціативи Мінекономіки, Держпраці та ДПС розпочали проведення перевірок щодо дотримання законодавства про працю та зайнятість населення роботодавцями, які мають дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, але при цьому інформація про виплату заробітної плати і сплату ЄСВ відсутня.

Під час заходів контролю посадові особи Управління Держпраці у Волинській особливу увагу приділяють також відповідності оплати праці іноземних громадян встановленому законодавством розміру та сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Нагадаємо, що підставою для ініціювання таких перевірок стали результати моніторингу сплати роботодавцями у 2020 році та у І півріччі 2021 року заробітної плати іноземним працівникам. Більш ніж у 70% випадків від загальної кількості осіб, на яких були видані дозволи, відсутні відомості про сплату заробітної плати.