У Волинській ОДА обговорено методи впливу на рівень заборгованості із заробітної плати

29 червня під час засідання колегії Волинської обласної державної адміністрації начальник Управління Держпраці Ростислав Стасько зупинився на питанні контролю за додержанням законодавства про працю в області відповідно до вимог постанови КабМіну №295 та відповідно доручення віце-прем’єр-міністра Павла Розетка. Також проаналізував ситуацію зі станом заборгованості із заробітної плати на підприємствах регіону.

  

Під час обговорення запропоновано активізувати діяльність робочих груп з питань легалізації зайнятості та виплати заробітної плати. Також рекомендовано Управлінню Держпраці до 1 серпня цього року провести  навчання посадових осіб органів місцевого самоврядування щодо здійснення повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення й забезпечити нагляд та координацію роботи інспекторів праці в органах місцевого самоврядування.

«Контроль за вчасною виплатою заробітної плати на сьогоднішній день є одним із пріоритетних напрямів роботи органів Держпраці. За 5 місяців 2017 року спостерігається тенденція до зниження рівня заборгованості із заробітної плати у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Станом на середину червня заборгованість на підприємствах Волині сягає близько 4,5 млн.грн. Велике занепокоєння викликає ситуація, яка склалася на ПАТ «Електротермометрія», де працівникам не виплачено більше півтора млн. грн. зароблених коштів», — зазначив Ростислав Стасько.

Звертаючись до керівників територіальних громад області, начальник Управління Держпраці зазначив, що загалом із 17 підприємств-боржників 16 належать до державної та комунальної форми власності і відповідальність за своєчасну виплату заробітної плати лежить безпосередньо на керівниках підприємств і на керівниках тергромад. Проблематична ситуація склалася у житлово-експлуатаційних організаціях міст обласного значення.

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик зауважив, що не дивлячись на те, що левову частку боржників складають державні та комунальні підприємства, особи, які допустили порушення повинні нести адміністративну відповідальність, особливо якщо заробітна плата не виплачується працівникам більше 3 місяців.

  

«Принагідно звертаюсь до керівництва облдержадміністрації та територіальних громад відносно активізації зусиль на виправлення ситуації. Шляхом проведення превентивної роботи посадові особи Управління надають консультативну та роз’яснювальну допомогу підприємствам-боржникам. Проте бажаного результату ще вдалося досягнути. Наразі триває робота по забезпеченню посвідченнями інспекторів праці для забезпечення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Тому підприємства-боржники ще мають час для усунення порушень у роботі допоки не розпочалось інспекційне відвідування інспекторами праці», – підсумував Ростислав Стасько.