У гіпермаркеті «Нова лінія» проведено превентивний захід з питань ринкового нагляду

23 грудня 2021 року головними державними інспекторами сектору ринкового нагляду Управління Держпраці у Волинській області Медко Оленою, Прокоп’юк Іванною було здійснено превентивний захід у ТОВ «Нова лінія 1» з керівниками відділів стосовно основних аспектів роботи органів ринкового нагляду (далі — органи), законодавчої бази, якою керуються органи у своїй роботі, останніх змін та нововведень, що відбулися у законодавстві у сфері ринкового нагляду нехарчової продукції.

Захід було проведено у зв’язку з необхідністю тлумачення розповсюджувачам продукції (передбаченої Секторальним планом на 2021 рік) порушень, що виникають в процесі здійснення заходів державного ринкового нагляду. Наголошено про необхідність наявності документів на певний вид продукції, їх чинності та відповідності Технічним регламентам. Посадовими особами роз’яснено процедуру проведення перевірок та зауважено про важливість співпраці по ланцюгу постачання.

Головними державними інспекторами закцентовано увагу, що метою здійснення державного ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

Головними державними інспекторами розтлумачено права та обов’язки розповсюджувача, виробника, імпортера та звернено увагу на те, що розповсюджувачі несуть відповідальність за продукцію, яку поширюють у торгових точках, тому обов’язково перед розповсюдженням продукції повинні перевірити усі необхідні документи від постачальника (виробника, імпортера) на наявність декларації про відповідність, сертифікату відповідності, інструкції з експлуатації, оцінки відповідності технічним регламентам, якщо така проводилась, чинності документів, а також маркування, яке повинно відповідати усім необхідним вимогам.

Крім того, посадовими особами наведено приклади з практики щодо проведених перевірок для кращого розуміння процедури, видів перевірок, результатів та відповідальності, а також співпраці з колегами з інших областей для досягнення результативності роботи органів ринкового нагляду.

Таким чином, головними державними інспекторами сектору ринкового нагляду проведено превентивний   захід для недопущення розповсюджувачами  порушень щодо  невідповідності нехарчової продукції технічним регламентам, а також інформування про відповідальність за продукцію, що реалізується на ринку для безпеки громадян.