У Києві відбувся семінар TAIEX на тему ринкового нагляду

У Києві 10 та 11 жовтня проведено семінар на тему «Ринковий нагляд безпеки продукції та контролю нехарчової продукції», участь у якому взяв заступник начальника Управління Держпраці у Волинській області Ігор Кузьмінський.

Основна мета заходу полягає у підвищенні рівня професійної компетентності спеціалістів у сфері ринкового нагляду та його інформаційного забезпечення.

За підтримки допомоги Європейської Комісії по обміну інформацією щодо розбудови інституційної спроможності, необхідної для адаптації національного ринкового нагляду, було ініційовано проведення семінару TAIEX, організованого у співпраці з Державною службою України з питань праці.

Державна служба України з питань праці являється одним із органів державного ринкового нагляду. Відповідно до Переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 №1069, сфера відповідальності Держпраці України зводиться до державного ринкового нагляду за нехарчовою продукцією, на яку розповсюджується дія наступних технічних регламентів: машин та устаткування, рухомого обладнання, що працює під тиском, обладнання, що працює під тиском, простих посудин високого тиску, ліфтів і компоненти безпеки для ліфтів, канатних доріг, засобів індивідуального захисту, вибухових матеріалів промислового призначення, обладнання та захисту систем, призначених для застосування в потенційно вибухонебезпечному середовищі, знаків безпеки і захисту здоров’я працівників.

В рамках Євроінтеграції та модернізації вітчизняного законодавства, Україна в певній мірі перейняла кращий досвід країн Європейської Співдружності, застарілі технічні регламенти оновились принципово новими, з урахуванням положень відповідних Європейських Директив.

Під час семінару обговорили наступні питання: європейська модель ринкового нагляду, нормативно-правове та кадрове забезпечення ринкового нагляду, інформаційно-комунікаційні технології та специфіка їх застосування в контексті діяльності органів ринкового нагляду, практика взаємодії органів ринкового нагляду під час здійснення перевірок нехарчової продукції, практичні аспекти виявлення небезпечної нехарчової продукції на європейських ринках.

Доповідачами на семінарі були: Андрейка Грлич, головний ринковий інспектор Міністерства економіки, Словенія; Морін Лодже, старший генеральний радник Федеральної державної служби з економіки, Бельгія; Алексас Залпис. Головний спеціаліст відділу безпеки та якості продукції Державного управління захисту праці споживачів, Литва.

 

Учасники семінару удосконалили рівень своєї компетенції щодо:

-специфіки побудови європейської моделі ринкового нагляду,

-нормативно-правового та кадрового забезпечення ринкового нагляду,

-інформаційно-комунікаційних технологій та особливостей їх застосування в контексті діяльності органів ринкового нагляду,

-практики взаємодії з митними та іншими органами ринкового нагляду під час здійснення перевірок нехарчової продукції в країнах Європейської Співдружності,

-досвіду виявлення небезпечної нехарчової продукції на європейських ринках.