У Луцьку відбувся семінар з питань експертизи умов праці

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області 29 червня провели семінар для головних лікарів, голів та членів атестаційних комісій, спеціалістів охорони праці закладів охорони здоров’я.

Тема заходу: «Експертиза умов праці, обґрунтування необхідності в посиленні контролю за проведенням атестації робочих місць та наданням пільг і компенсацій за роботу у важких і шкідливих умовах праці».

Юрій Бондарчук, перший заступник начальника Управління, наголосив присутнім на необхідності посилення контролю за проведенням атестації робочих місць за умовами праці, мета якої полягає у правильності та своєчасності застосування пільг та компенсацій для працюючих у шкідливих і небезпечних умовах праці.

Увагу присутніх акцентували на наданих Управлінню Держпраці повноваженнях щодо проведення державної експертизи за умовами праці. Зокрема, зупинились на здійсненні контролю за правильністю застосування Списків на пільгове пенсійне забезпечення.

Ознайомили присутніх з Методичними рекомендаціями для проведення перевірок підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності й господарювання, щодо здійснення контролю з питань експертизи умов праці та атестації робочих місць за умовами праці.

Спеціалісти сектору з питань експертизи умов праці Управління наголосили на комплексній оцінці всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу, супутніх соціально-економічних факторів, що впливають на здоров’я і працездатність працівників в процесі трудової діяльності.

На завершення семінару було вирішено посилити контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці та проводити атестацію на всіх робочих місцях зі шкідливими та важкими умовами праці у відповідності з вимогами Порядку та Методичних рекомендацій для їх проведення. Також вирішили за результатами атестації встановлювати пільги та компенсації за роботу в шкідливих умовах праці, складати переліки робочих місць, професій, працівники яких мають право на отримання пільг і компенсацій та додати їх до колективного договору.