У Луцьку обговорено питання посилення ролі тристоронніх партнерів МОП у протидії ВІЛ та СНІД у сфері праці

Перший заступник начальника Управління Держпраці у Волинській області Юрій Бондарчук взяв участь у навчальному семінарі з питань посилення ролі тристоронніх партнерів МОП у протидії ВІЛ та СНІД у сфері праці.

Захід відбувся 13-14 листопада.

  

Під час заходу розглянули наступні питання:

— Актуалізація тематичних питань семінару. Ситуація з ВІЛ та СНІД в Україні та світі. Загальна інформація про ВІЛ та СНІД: особисті і професійні ризики та захист. Стигма та дискримінація у зв’язку з ВІЛ-інфекцією, як бар’єри для отримання послуг з тестування та лікування.

— ВІЛ-інфекція та СНІД та сфера праці в Україні: сучасний стан та проблеми. Чому важливо займатися проблемами ВІЛ у сфері праці?

— Соціальний діалог, як ефективний інструмент протидії ВІЛ через сферу праці – роль профспілок, роботодавців влади.

— Проблемні питання ведення соціального діалогу на регіональному рівні: міжнародний досвід; дискусія щодо проблемних питань НТСЕР у розвитку соціального діалогу, інше.

  

Також стало відомо про епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекцією в Україні станом на 01.08.2018 року. Зокрема, Україна залишається лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструються у молодих людей віком від 15 до 30 років. Найвищі рівні поширеності ВІЛ-інфекції реєструвались в Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській, Київській, Чернігівській областях та в м.Києві.