У Маневичах учасникам АТО роз’яснили вимоги законодавства про працю

На базі Маневицького районного центру зайнятості за участі посадових осіб Управління Держпраці у Волинській області відбулося засідання круглого столу на тему «Соціальний захист учасників АТО».

В роботі семінару взяли участь спеціалісти Маневицького РЦЗ, головний державний інспектор Управління Держпраці у Волинській області, старший офіцер Маневицького райвійськкомату, начальник відділу управління соціального захисту та 11 учасників АТО.

В своєму виступі  головний державний інспектор Управління Держпраці у Волинській області Леся Федорчук ознайомила присутніх з гарантіями для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків. Зокрема наголосили: працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених Законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» і «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб — підприємців, в яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».