У ПП «Інтертрейд» виявлено порушення законодавства про працю

Посадові особи управління Держпраці у Волинській області провели планову перевірку додержання законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування у ПП «Інтертрейд».

У ході перевірки спеціалісти управління виявили ряд порушень, а саме порушено ч.2 ст. 21 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу». Виявлено порушення КЗпП України: звільнення з ініціативи адміністрації проводиться без відбирання пояснень у працівника; в день звільнення не проводиться повний розрахунок із звільненими працівниками; встановлено випадки ненадання щорічної відпустки протягом 2-х років підряд; працівники залучаються до роботи у надурочний час; в надурочний час залучено до роботи інвалідів; оплата праці в надурочний час не проводиться в подвійному розмірі.

Також з’ясовано, що заробітна плата працівників не індексується, чим порушено ст. 33 ЗУ «Про оплату праці». Виявлено порушення ст. 21 ЗУ «Про відпустки», а саме заробітна плата за дні щорічної відпустки не виплачується за три дні до її початку.

Фахівці управління Держпраці видали керівництву підприємства обов’язковий до виконання припис із вказаними порушеннями і зобов’язали усунути порушення у строки, визначені законодавством України.