У селі Світязь виявлено нелегальних працівників

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області провели перевірки додержання вимог законодавства з питань праці суб’єктами господарювання на території Шацької селищної та Світязької сільської рад. Обстеження було проведено на прохання тимчасово контрольної комісії Шацької районної ради з питань сплати і збору ПДФО та збільшення бази оподаткування і надходжень до районного бюджету, яка звернулася з листом до Управління Держпраці.

Під час проведених обстежень було виявлено порушення у підприємця Андрія С., який здійснює торговельну діяльність на території Світязької сільської ради в прибережній смузі озера Світязь. У кіоску «Незабудка», що знаходиться на центральному ринку, виявлено працівників, які працювали у підприємця без укладання трудових відносин.

Нагадаємо, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (Постанова КМУ від 17.06.2015 р.№413).

Державні інспектори Управління Держпраці у Волинській області видали підприємцю обов’язковий до виконання припис про усунення порушень. Складено протокол за ч. 3. ст. 41 КУпАП, який передано до суду.

Довідково: відповідно до рішення Шацької районної ради від 13.07.2016 року №9/23 «Про створення тимчасової контрольної комісії районної ради» було створено тимчасову контрольну комісію районної ради з питань  сплати  і  збору  ПДФО на  території району  та збільшення бази оподаткування і надходжень до районного  бюджету.