У ТзОВ «Агідель» виявлено порушення з охорони праці та додержання законодавства про працю

Головні державні інспектори Управління Держпраці у Волинській області завершили проведення планової перевірки додержання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та додержання вимог законодавства про працю у ТзОВ «Агідель».

Під час перевірки виявлено порушення вимог «Правил будови і безпечної експлуатації навантажувачів». Зокрема, відсутній паспорт на навантажувач, який експлуатується на підприємстві, а також на рамі вантажопідіймача є тріщина, витікання робочої рідини з гідросистеми навантажувача.

З огляду на виявлені порушення посадові особи Управління попередили керівництво підприємства про необхідність негайного зупинення робіт, які є небезпечними для життя та здоров’я працівників.

Також у ході перевірки виявлено порушення законодавства про працю. На підприємстві не проводиться індексація грошових доходів працівників, порядок якої затверджено постановою Кабміну. Протягом липня-грудня 2016 року посадові оклади працівників підприємства не змінювались, у зв’язку з чим у грудні 2016 року працівникам повинна нараховуватись індексація. Перевіркою виявлено, що 17 працівникам не нарахована та не виплачена індексація за грудень минулого року.

Встановлено, що окремим працівникам заробітна плата за час щорічних відпусток не виплачується за три дні до початку відпустки. Виявлено випадки, коли в день звільнення не проводиться повний розрахунок із звільненими працівниками, не виплачується середній заробіток за весь час затримки з дня звільнення по день фактичного розрахунку, щорічна відпустка повної тривалості працівникам не надається більше двох років підряд.

Згідно наказу для операторів інкубаторію з 1 січня 2017 року вводиться підсумований облік робочого часу. В порушення ст. 61 КЗпПУ даний наказ не погоджений з профспілковою організацією підприємства.

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області видали керівництву ТзОВ «Агідель» обов’язкові до виконання приписи із вказаними порушеннями вимог нормативно-правових актів і зобов’язали усунути порушення у строки, визначені законодавством України.