Фахівці управління Держпраці роз’яснили законодавство щодо несвоєчасної оплати праці

Фахівці сектору звернення громадян та доступу до публічної інформації управління Держпраці у Волинській області надали роз’яснення законодавства щодо невиплати заробітної плати керівництвом Містобудівельний загін №60 ПАТ «Мостобуд».

Під час розгляду звернення жителя Заліщицького району Тернопільської області, факт наявності заборгованості із заробітної плати підтвердився. Неодноразово до посадових осіб даного підприємства вживалися заходи впливу за несвоєчасну виплату заробітної плати.

Статтею 233 КЗпП України передбачено, що у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

У разі несплати заборгованості із заробітної плати, працівники мають право вирішити питання щодо стягнення цієї заборгованості із заробітної плати у судовому порядку.

При цьому повідомляємо, що згідно зі ст. 5 Закону України «Про судовий збір» позивачі за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових відносин, звільняються від сплати державного мита.