Хто має виплатити грошові кошти найманим працівникам у разі смерті роботодавця-приватного підприємця?

Посадові особи Державної служби України з питань праці надають роз’яснення, що відповідно до статті 99 Податкового кодексу України виконання грошових зобов’язань  та/або погашення податкового боргу фізичної особи (у тому числі фізичної особи-підприємця, фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність) у разі її смерті або оголошення судом померлою здійснюються її спадкоємцями. Які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.

Відповідно до статті 48 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» у разі смерті фізичної особи-підприємця, третя особа, зокрема спадкоємець або відповідний орган виконавчої влади, може подати державному реєстратору особисто (надіслати поштовим відправленням) нотаріально засвідчену копію свідоцтва про смерть фізичної особи або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть фізичної особи.

Таким чином, у разі смерті приватного підприємця всі його права та обов’язки (в тому числі щодо трудових відносин) переходять до його спадкоємців.