Чи має право одинока мати на додаткову відпустку 10 календарних днів?

Роз’яснення законодавства про працю з цього питання надає Наталія Киричук, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Волинській області.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про відпустки», жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А І групи, одинокій матері, батькові дитини або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері (зокрема й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

Визначення «одинокої матері» наведено у пункті 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» і п. 5 ч. 13 ст. 10 Закону №504. Отож, одинокою матір’ю слід вважати жінку, яка не перебуває у шлюбі й у свідоцтві про народження дитини немає запису про батька дитини, або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує та утримує дитину сама.

Законодавство не містить конкретного переліку документів, які слід пред’явити жінці, яка виховує дитину без батька, для підтвердження того, що вона належить до категорії «одинока мати».