Чи повинні підприємства повідомляти органи фіскальної служби про прийом працівника на роботу за сумісництвом?

Під час проведення превентивних заходів фахівці управління Держпраці у Волинській області надають роз’яснення законодавства про працю, зокрема у суб’єктів господарювання часто виникають запитання щодо порядку оформлення трудових відносин. Із запитанням – чи повинні підприємства повідомляти органи фіскальної служби про прийом працівника на роботу за сумісництвом? – звертаємося до завідувача сектору юридичного забезпечення управління Держпраці у Волинській області Сергія Соколова.

Згідно з останніми змінами до частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України працівника не може бути допущено до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, і повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабміном Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413 затверджено порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу.

Відповідно до вищевказаної Постанови Кабінету Міністрів України повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановленою формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Враховуючи вищевказане, можна зробити висновок про те, що працівник може бути допущений до роботи при дотриманні таких умов: укладення належним чином оформленого трудового договору та повідомлення про цей факт територіального органу Державної фіскальної служби.

Слід мати на увазі, що законодавство про працю не встановлює будь-яких особливостей чи обмежень щодо порядку укладення трудового договору за сумісництвом.

Таким чином, при укладенні трудового договору за сумісництвом слід дотримуватися вищевказаних норм чинного законодавства та повідомляти у встановленому порядку територіальні органи Державної фіскальної служби по прийняття працівника на роботу до початку такої роботи.