Чи потрібно отримувати дозвіл на експлуатацію технологічних транспортних засобів, якщо вони зареєстровані в територіальних органах Держпраці?

Відповідно до статті 21 Закону України “Про охорону праці” роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з наданням відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 затверджено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, на експлуатацію яких видається відповідний дозвіл, наведено в додатку 3 до зазначеного Порядку.

Згідно з пунктом 20 додатку 3 до Порядку до переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки належать технологічні транспортні засоби, що підлягають реєстрації в територіальних органах Держпраці.

Враховуючи зазначене, оформлення дозволу на експлуатацію технологічних транспортних засобів не вимагається у разі їх реєстрації відповідно до Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.01.2010 № 8, в територіальних органах Держпраці.

Джерело інформації: Державна служба України з питань праці