Шановні керівники та працівники підприємств, установ та організацій Волинської області!!!

28 квітня відзначається Всесвітній день охорони праці, який цього року проходить під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

За ініціативи Міжнародної організації праці з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно у цей день, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.

  

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

У 2017 році свою діяльність Міжнародна організація праці спрямувала на підвищення інформованості про розміри і наслідки пов’язаних з роботою нещасних випадків і хвороб. Оскільки дані про такі нещасні випадки і хвороби мають важливе значення для профілактики, існує гостра необхідність у вдосконаленні системи реєстрації і повідомлення, а також у зборі і аналізі інформації про безпеку і гігієну праці на національному рівні.

Перед системою органів Державної служби України з питань праці стоїть мета – проведення роботи по забезпеченню надійної політики державного нагляду щодо створення роботодавцем безпечних та нешкідливих умов праці для працюючих. Закон України «Про охорону праці» визначає основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров’я у процесі трудової діяльності, на належні безпечні та здорові умови праці.

Перед Державною службою України з питань праці та її територіальними органами стоїть завдання – зберегти найголовніше – життя та здоров’я працюючого населення.

Управління Держпраці у Волинській області працює над зниженням рівня загального та смертельного травматизму на виробництві, удосконаленням служб охорони праці підприємств з метою попередження випадків травмування працівників. Концентрує увагу органів виконавчої влади, роботодавців, органів нагляду та контролю на важливість об’єднання зусиль для досягнення кінцевої мети – попередження нещасних випадків та професійних захворювань.

ДП «Волинський експертно-технічний центр Держпраці», в свою чергу, є гарантом технічного забезпечення державного нагляду в сфері охорони праці та промислової безпеки на підприємствах нашої області.

Спеціалісти ЕТЦ виконують роботи, які можна об’єднати у два напрямки:

— роботи, безпосередньо пов’язані з науково-технічною підтримкою державного нагляду(експертизи проектної, проектно-конструкторської, проектно-технологічної документації виробничих об’єктів та інженерних мереж, технічні огляди та випробування обладнання підвищеної небезпеки, експертно обстеження підприємств щодо їх спроможності виконувати роботи та експлуатувати обладнання підвищеної небезпеки);

— роботи на «конкурентному ринку» (експертно-технічне діагностування обладнання, навчання з питань охорони праці, паспортизація будівель та споруд, визначення шкідливих та небезпечних факторів робочого середовища, розробка декларацій на об’єкти підвищеної небезпеки, інше).

Свою роботу фахівці, як Управління Держпраці у Волинській області, так і ДП «Волинського ЕТЦ» спрямовують на виконання завдання щодо підвищення рівня виробничої безпеки.

Отож, шановні роботодавці та працівники підприємств нашого краю, прийміть вітання з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. Бережіть себе, свою сім’ю та пам’ятайте, що дотримання нормативно-правових актів з охорони праці, розуміння існуючої загрози виробничих факторів, вміння дбати про власну безпеку та безпеку людей, які працюють поряд – неодмінно збереже людське здоров’я та життя. Адже збереження життя та здоров’я людини-працівника в процесі трудової діяльності є не тільки основною конституційною нормою, але й святим обов’язком держави.

З повагою,

Ростислав Стасько, начальник Управління Держпраці у Волинській області

Андрій Міцевський, директор ДП «Волинський експертно-технічний центр Держпраці»

Стаття надрукована у газеті «Волинь-нова» (27.04.2017)