Щорічні медогляди для держслужбовців планують скасувати

Міністерство охорони здоров’я відправило на підписання проект наказу, який скасовує щорічні профілактичні медогляди в держслужбовців.

МОЗ відправило на підписання проект наказу, який скасовує щорічні профілактичні медогляди в держслужбовців. Про це на своїй сторінці у соцмережі Facebook проінформувала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Уляна Супрун зазначила, що за умови узгодження документу з Національним агентством України з питань державної служби та Державним управлінням справами, ми позбавимося ще одного бюрократичного бар’єру.

«Державні службовці зможуть вільно, як і всі інші, консультуватися щодо стану здоров’я у свого сімейного лікаря та проходити справді потрібні обстеження», — йдеться у повідомленні Супрун.

Також Супрун нагадала, що з 2003 року всі держслужбовці мали проходити щорічні медогляди у медзакладах, до яких приписана їхня установа. Під цей наказ підпадають спеціалісти Адміністрації президента, Секретаріату ВРУ, апарату Кабміну, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, працівники місцевих державних адміністрацій.

«Хворий ти або здоровий — якщо працюєш на держслужбі — змушений раз на рік проходити всіх лікарів без розбору, без права вибору медзакладу та можливості відмовитися. По-перше, специфіка роботи держслужбовця не потребує регулярного огляду здорових людей всіма можливими лікарями. По-друге, цей метод профілактики в принципі не визнається у розвинених країнах, де за станом здоров’я слідкує сімейний лікар, а профілактичні медогляди проводяться по групах ризику», — відзначила Супрун.

До цього додала, що регулярні огляди держслужбовців в Україні здебільшого перетворилися на обхід всіх лікарів з папірцем, аби отримати відмітку «для галочки», а не дійсно якісне обстеження.

«Пропонуємо скасовувати цю процедуру. Держслужбовці, як і вся країна, мають включатися у зміни — самі обирати свого сімейного лікаря, регулярно та безоплатно його відвідувати, спілкуватися та отримувати рекомендації щодо необхідних для здоров’я і профілактики дій. По всій країні ми бачимо позитивні приклади, коли держслужбовці публічно підписують декларації з лікарями та заохочують інших»,- зазначає вона.

Джерело: МОЗ України