Яка відповідальність роботодавця у разі порушення строків виплати заробітної плати при спрощеному режимі регулювання?

Під час інформаційно-роз’яснювальних заходів , інспекторів праці часто запитують, яка відповідальність роботодавця у разі порушення строків виплати заробітної плати при спрощеному режимі регулювання.

Так, однією із істотних умов трудового договору при спрощеному режимі регулювання трудових відносин є відповідальність роботодавця за порушення строків виплати заробітної плати, що передбачає визначення у трудовому договорі розміру компенсації (у процентному відношенні до розміру заробітної плати (тарифної ставки або окладу (посадового окладу), яка сплачується роботодавцем працівнику за кожний день затримки виплати заробітної плати.

За відсутності у трудовому договорі відповідних положень про відповідальність роботодавця, застосовуються норми законодавства про працю, визначені Кодексом законів про працю України та Законом України «Про оплату праці».

Більше інформації та рекомендацій щодо трудових відносини у період воєнного стану за посиланням https://cutt.ly/LZYgbeT та на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/ .