Якими мають бути дії працівника, якщо роботодавець не виплачує йому заробітну плату після звільнення?

Посадові особи Державної служби України з питань праці надають роз’яснення законодавства з цього питання.

Відповідно до статті 116 Кодексу законів про працю України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належаь йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. В разі невиплати з вини роботодавця належних працівнику коштів у зазначені строки, він має виплатити працівнику його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Якщо роботодавець не виплачує звільненому працівнику належні йому кошти — це є порушенням прав працівника та законодавства про працю. З метою вирішення трудового спору та стягнення з роботодавця грошових коштів у примусовому порядку працівник має право звернутися до місцевого суду. Для притягнення до відповідальності роботодавця та/або його посадових осіб працівник може звернутися до територіального органу Держпраці за місцем знаходження підприємства.