Як інспектори допомогли чоловіку реалізувати своє право на звільнення

З початку повномасштабного вторгнення росії полтавець Михайло (ім’я змінено) відправив дружину з дітьми на захід України. Сам лишився вдома, адже мав офіційну роботу на автозаправній станції та отримував стабільну зарплату.

Через якийсь час дружина знайшла для нього гарну вакансію і хотіла, щоб він переїхав до них.

Михайло відразу написав заяву на звільнення. Але роботодавець відмовив, мотивуючи тим, що в країні введено воєнний стан і про раптове звільнення не може бути й мови.

Чоловік вирішив проконсультуватися в Управлінні Держпраці у Полтавській області.

У телефонній розмові із адміністрацією АЗС, інспектор праці, посилаючись на Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р.  № 2136-ІХ роз’яснивщо працівник може звільнитись у зручний для нього час і при цьому не потрібно попереджати роботодавця завчасно. Зокрема, навів положення ст. 4. «Особливості розірвання трудового договору з ініціативи працівника», які надають право працівникові розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури).

Фахівець застеріг керівника підприємства від порушення трудових прав працівника та наголосив на відповідальності роботодавця перед законом, якщо працівник звернеться до суду через невиплату розрахункових та невидачу трудової книжки.

Вже наступного дня заяву Михайла на звільнення було підписано. Подякувавши інспекторам праці за допомогу, чоловік вирушив до родини та нової роботи.