Інспектор Держпраці надав рекомендації щодо поліпшення охорони праці керівництву та працівникам КП «Полігон»

Посадовець провів інформаціно-роз’яснювальний захід на  підприємстві, яке виконує роботи по утриманню парків, скверів, світлових точок вуличного освітлення, ливневої каналізації, займається санітарним прибиранням доріг, тротуарів, скверів, газонів у м. Володимирі.

 

Фахівець Управління Держпраці поспілкувався з інженером з охорони праці та зосередив увагу на питаннях безпеки праці під час експлуатації, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання та під час виконання робіт на висоті. Інспектор провів технічні консультації з бригадою електриків та наголосив, щоб вберегти працівника від випадкового падіння з висоти, робітник повинен бути забезпечений засобами колективного та індивідуального захисту.

До засобів захисту від падіння з висоти належать:

-пояси запобіжні;

-захисні каски;

-страхувальні канати;

-запобіжні верхолазні пристрої;

-уловлювачі з вертикальним канатом;

-огородження, захисні сітки, знаки безпеки тощо;

-верхолазне спорядження, яке використовують разом із вказаними засобами захисту. Для надійнішого страхування працівника, можна використовувати додаткове спорядження, зокрема стропи, фали, карабіни, мотузки, гальмівні пристрої, жумари, уловлювачі.

Перш ніж виконувати роботи на висоті, потрібно переконатися у міцності опор, до яких буде закріплюватися стропом запобіжного поясу працівник (працівники), та елементів верхолазного спорядження. Вони мають витримувати зусилля, яке може виникнути, якщо людина падатиме.

З метою профілактики виробничого травматизму головний державний інспектор Управління Держпраці у Волинській області Віталій Масловський, за сприяння  інженера з охорони праці Юрія Хорошука, у КП «Полігон» провів технічні консультації з бригадою електриків,  щодо безпечного виконання робіт на висоті із застосуванням підйомників.

 

Більше інформації та рекомендацій щодо трудових відносини у період воєнного стану за посиланням  https://cutt.ly/OLqLOJ7   та на сайті Держпраці: https://pratsia.in.ua/ .