Інспектор Управління Держпраці провів технічні консультації на робочих місцях у підприємстві теплових мереж «Ковельтепло»

Фахівець Держпраці з робочим візитом відвідав ПТМ «Ковельтепло». Посадовець здійснив огляд робочих місць та провів технічні консультації з робітниками підприємства.

Інспектор поспілкувався та надав рекомендації відповідальним особам щодо організації виконання робіт підвищеної небезпеки за нарядом-допуском і розпорядженням та розповів про вимоги до робітників, які виконують роботи в електроустановках.

 

Працівники, що обслуговують електроустановки, зобов’язані знати ПБЕЕС, відповідно до займаної посади чи роботи, яку вони виконують, і мати відповідну групу з електробезпеки, згідно з такими вимогами:

 

Для одержання групи I, незалежно від посади та фаху, необхідно пройти інструктаж із електробезпеки під час роботи в даній електроустановці з оформленням в журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці.

Інструктаж з електробезпеки на I групу має провадити особа, відповідальна за електрогосподарство, або, за її письмовим розпорядженням, — особа зі складу електротехнічних працівників із групою III. Мінімальний стаж роботи в електроустановках і видання посвідчень працівникам із групою I не вимагаються.

Особам, молодшим за 18 років, не дозволяється присвоювати групу вище II.

Для присвоєння чергової групи з електробезпеки необхідно мати мінімальний стаж роботи в електроустановках з попередньою групою, зазначеній у додатку 1 ПБЕЕС.

Для одержання груп II–III працівники мають:

чітко усвідомлювати небезпеку, пов’язану з роботою в електроустановках;

знати й уміти застосувати на практиці ці та інші правила безпеки в обсязі, потрібному для роботи, яка виконується;

знати будову й улаштування електроустановок;

уміти практично надавати першу допомогу потерпілим у разі нещасних випадків, зокрема, застосовувати способи штучного дихання й зовнішнього масажу серця.

Для одержання груп IV–V додатково необхідно знати компонування електроустановок і вміти організувати безпечне проведення робіт, уміти навчити працівників інших груп Правил безпеки й наданню першої допомоги потерпілим від електричного струму.

Для одержання групи V необхідно також розуміти, чим викликані вимоги пунктів Правил безпечної експлуатації електроустановок.

 

Інспектор повідомив колективу підприємства про початок  інформаційної кампанії «Виходь на світло!», яка спрямована на зниження рівня незадекларованої праці.

Більше інформації та рекомендацій щодо трудових відносини у період воєнного стану за посиланням  https://cutt.ly/OLqLOJ7   та на сайті Держпраці: https://pratsia.in.ua/ .