Інформаційний захід про Порядок розслідування та облік нещасних випадків для лікарів Медичного об’єднання Луцької міської територіальної громади провели фахівці Управління Держпраці

Начальник відділу з питань гігієни праці ознайомила колектив лікарів відділень загальної практики сімейної медицини Медичного об’єднання Луцької територіальної громади із змінами до Інструкції про застосування переліку професійних захворювань.

Посадовець зазначила, що діагноз гострого професійного захворювання (інтоксикації) встановлюється лікарем закладу охорони здоров’я, до якого звернувся пацієнт за медичною допомогою, в разі наявності інформації (від пацієнта або інших осіб), що захворювання може бути спричинене впливом факторів виробничого середовища та трудового процесу. У випадках інфікування Гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2″ медичних працівників — з урахуванням результатів епідеміологічного обстеження (розслідування).

Особливу увагу присутніх фахівець Управління Держпраці звернула на відповідальність лікарів загальної практики сімейної медицини щодо вимоги про надання Екстреного повідомлення . Заклад охорони здоров’я, до якого за отриманням медичної допомоги звернувся пацієнт із ознаками ГПЗ (інтоксикації), вживає заходів щодо надання Екстреного повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок / ГПЗ відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.