Інформуємо щодо розслідування гострих професійних захворювань медичних працівників на гостру респіраторну хворобу COVID-19

Відділом гігієни праці Управління Держпраці у Волинській області здійснюється постійний моніторинг та аналіз ситуації в області щодо роботи комісій з розслідування гострих професійних захворювань медичних працівників на гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричинену корона вірусом SARS-CoV-2  в тому числі тих , які призвели до смертельних наслідків.

Станом на 11.05.2021 року до Управління Держпраці у Волинській області надійшло 1152 повідомлення про гостре професійне захворювання  медичних працівників, з них 21 смертельний випадок.

Завершено розслідування 19 смертельних випадків, з них 8 визнані пов’язаними з професійною діяльністю, 11 — не пов’язаними. Два спеціальних розслідування тривають.

Усі випадки захворювань на гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричинену корона вірусом SARS-CoV-2 персоналу  закладів охорони здоров’я області на контролі в Управлінні Держпраці у Волинській області .

На виконання пункту 7 «Інструкції про застосування переліку професійних захворювань»  у випадках  захворювань інфекційного походження діагноз установлюється після отримання висновків лікаря-інфекціоніста та профпатолога з урахуванням даних епідеміологічного розслідування. Усі випадки будуть розслідувані.

Утворено комісій з розслідування – 1152.

Кількість лікарняних закладів, де проводяться розслідування – 67 .

Завершено 885 розслідувань, з них 207 пов′язані з професійною діяльністю, 678 не пов′язані випадки (побутове зараження).

У період з 05.05. — 07.05.2021 надійшло від закладів охорони здоров’я  6 повідомлень  про гостре професійне захворювання. Завершено 1 розслідування, яке не пов’язане з професійною діяльністю.