Як правильно зберігати будівельні матеріали?
Дрібна приватна компанія або велике підприємство — незалежно від статусу будь-яка організація, зайнята в будівельній сфері, змушена вирішувати питання, пов’язані зі зберіганням матеріалів. Щоб домогтися збереження продукції, до складування та зберігання потрібно підходити комплексно, враховуючи норми і вимоги. Ігнорування правил зберігання призведе до серйозних фінансових збитків через псування, спровокованої невірним температурним режимом, різкими атмосферними коливаннями, впливом сонячних променів або контактом з вологою.
Так, газоблоки вимагають спеціальної упаковки і умов зберігання, що не допускають руйнування матеріалу блоків. Різні фарби, сухі суміші, герметики вимагають дотримання особливого температурного і вологісного режиму зберігання на складах. Будівельні матеріали Тернопіль, а саме: деревина чуйна до грибків, вологи, температурі і комах, тому необхідні додаткову увагу і зміна режимів зберігання в різні пори року.
Як показує практика, складування будматеріалів в спеціально обладнаних приміщеннях має масу достоїнств. Головним, звичайно, є економічний аспект. Навіть якщо вантаж адаптований до тривалого знаходження під відкритим небом, на складі він пролежить набагато довше, не розгубивши експлуатаційних характеристик. Сировина надійно захищене від усіх атмосферних навантажень, від ультрафіолету до опадів і вітру.
Зберігання матеріалів на вулиці навіть при використанні піддонів, упаковок і плівок — вкрай недоцільно. Матеріали будуть перебувати в умовах підвищеної вологості, перепаду температур, прямих сонячних променів. Плюс до всього якість більшості матеріалів помітно постраждає після зимового періоду зберігання.
Існують три основні види зберігання будівельних матеріалів:
Під відкритим небом. Даний вид зберігання підходить лише для тих будматеріалів, які не втрачають своєї якості під тривалим впливом вологи, температурних коливань або сонячних променів.
Під навісом. Під металевою конструкцією висотою від 2,2 м зберігають цегла, керамоблоки, газобетон. Для додаткового захисту продукції використовують плівку. Даний спосіб підходить тільки для сезонного зберігання.
Всередині приміщення. Є ефективним і найнадійнішим способом зберігання. Склади, як правило, оснащені необхідним обладнанням, а також спеціально організовані для якісного зберігання будівельних матеріалів.