З метою забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення впродовж 2016 року в Управління Держпраці у Волинській області надійшло 337 письмових звернень (проти 99 у 2015 році), з яких 311 заяв, клопотань та 26 скарг, в тому числі, 5 електронних звернень. З Урядової гарячої лінії надійшло 49 звернень, з Волинської обласної державної адміністрації – 15 звернень. Значно зросла кількість звернень громадян протягом ІІ півріччя 2016 року (+55звернень або +39%) та в порівнянні з 2015 роком +238 звернень або +240%.

Найбільш актуальними питаннями, які порушували громадяни у своїх зверненнях, є:

– питання категорії «Праця і заробітна плата» 316 звернень або 93% — щодо невиплати заробітної плати; індексації заробітної плати; розрахункових коштів при звільненні; щодо не оформлення трудових відносин (легалізація заробітної плати), невиплати середньомісячної заробітної плати мобілізованим та призваним на строкову військову службу; невиплати вихідної допомоги при звільненні працівників, у зв’язку з призовом на військову службу; звільнення та поновлення на роботі; щодо не нарахування та невиплати грошових коштів за листами непрацездатності; правильності оформлення трудових книжок та ін.;

– питання категорії «Охорона праці» 21 звернення або 7% – щодо проведення розслідування нещасних випадків; щодо недотримання норм охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки; щодо використання засобів індивідуального захисту, а також проходження навчання з питань охорони праці на об’єктах вугільної галузі та ін.

За результатами розгляду звернень працівниками Управління за звітний період позитивно вирішено 212 питань та надано 36 письмових роз’яснень чинного законодавства у межах повноважень Управління.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про звернення громадян» 9 звернень не підлягали розгляду (анонімні).

18 звернень направлено за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», про що повідомлено заявників.

Усі звернення, що надійшли до Управління, ретельно та уважно розглянуто, заявникам надані вичерпні, арг’ументовані відповіді. Питання, які остаточно не вирішені, залишаються на постійному контролі керівництва Управління.

Стан роботи зі зверненнями громадян висвітлюється на сторінках веб- сайту Управління Держпраці у Волинській області в розділах «Звернення громадян», «Запитання та відповіді».

Управління створює всі необхідні умови для реалізації громадянами своїх прав на звернення та продовжує працювати над виконанням Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», а також Закону України від 02.10.1996 № 393 «Про звернення громадян».