Аналіз професійної захворюваності в області за 1 квартал 2018 року

Посадові особи відділу гігієни праці Управління Держпраці у Волинській області повідомляють, що за І квартал 2018року в області було зареєстровано 41 випадок хронічного професійного захворювання у 17 працівників. За аналогічний період 2017 року – 35 випадків у 18 працівників.

До хронічного професійного захворювання належать захворювання, що виникли після багатократного або тривалого впливу шкідливих виробничих факторів.

Левова частка — працівники вугільної промисловості, крім того, у 2018 році — 1 працівник ливарного виробництва, у 2017 — викладач коледжу.

На першому місці у шахтарів є захворювання органів дихання — пневмоконіоз та хронічний бронхіт – 15 випадків (2017 році – 14), на другому —  органів слуху по 12 випадків кожного року, на третьому — опорно-рухового апарату – 10 (2017році – 8).

Основними обставинами, що супроводжують розвиток професійної патології у вугільній промисловості є застосування недосконалих технологій, машин і механізмів, використання застарілого обладнання та його несправність, неефективність та невикористання засобів захисту працюючими, порушення інструкцій з охорони праці, режимів праці і відпочинку.

Отже, до числа найважливіших заходів з  профілактики професійних захворювань є виконання вимог наказу МОЗ України від 21.05.2007 року №246, щодо проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих в шкідливих умовах праці, що сприяє  своєчасному виявленню ранніх ознак гострих та хронічних професійних захворювань.