Безпека життя працюючих – справа кожного

На  підприємствах  агропромислового комплексу України у першому кварталі 2016 року травмовано 98 працівників , з них смертельно 20, що на 5 випадків більше ніж за аналогічний період минулого року.

Зросла кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками у харчовій та переробній  промисловості ( 7 проти 2 за аналогічний період минулого року) та у лісовому господарстві (5 проти1),  в тому числі у Волинській області ( 1 проти 0).

Найбільше смертельно травмовано водіїв, механізаторів та лісорубів. Більшість нещасних випадків зі смертельними наслідками сталося внаслідок дорожньо-транспортних пригод (35%), падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів (25%), падіння потерпілого, у тому числі з висоти  -(20%).

Основними причинами нещасних випадків зі смертельними наслідками є порушення  Правил безпеки руху; невиконання працівниками вимог інструкцій з охорони праці; порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів.

На даний час у річному циклі агропромислового комплексу закінчується перший етап хлібороба  –  весняно-польові роботи. Зважаючи на те, що Волинська область є аграрною, стан справ до створення безпечних умов праці та вжиття дієвих заходів із профілактики виробничого травматизму в сільськогосподарському виробництві вимагає від керівників та спеціалістів цих підприємств підвищеної уваги, особливо під час експлуатації сільськогосподарської техніки.

З метою  попередження виникнення нещасних випадків у агропромисловому виробництві під час проведення весняно- польових та зернозбиральних робіт, до виконання яких залучаються , у тому числі велика кількість сезонних працівників,  Держпраці вважає за необхідне вжити заходів з профілактичної роботи щодо попередження нещасних випадків у агропромисловому виробництві.

Все велике починається з малого, а тому особливу увагу необхідно звернути на наступні питання:

  • проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки;
  • проведення перед рейсових медичних оглядів механізаторів та водіїв;
  • забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту;
  • дотримання вимог безпеки під час використання мінеральних добрив, пестицидів та агрохімікатів;
  • забезпечення експлуатації виключно тих тракторів, які обладнані електростартер ним запуском двигуна з кабіни;
  • недопущення експлуатації сільськогосподарської техніки без захисних огороджень небезпечних зон, а також без попереджувальних знаків та застережних написів про застосування індивідуальних засобів захисту на посівних машинах та машинах для обробітку грунту;
  • дотримання вимог безпеки під час виконання робіт у зоні ліній електропередач;
  • дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху під час руху техніки дорогами загального користування, а також під час виконання робіт у полі.

 

Управління Держпраці    у Волинській області звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, спеціалістів та працівників галузі не нехтувати безпекою праці, пускаючи на самоплив стан промислової безпеки та охорон и праці, а  з повною відповідальністю поставитись до виконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, збереження життя і недопущення виробничого травматизму.

 

Вячеслав Савенко

Начальник відділу нагляду в АПК та СКС

Управління Держпраці у Волинській області