«Безпека та гігієна праці, підбір та соціальні гарантії працівників» —

тема бліц-навчання, проведеного у Ратнівській районної філії Волинського обласного центру зайнятості за участі посадових осіб Управління Держпраці у Волинській області.

Участь у заході взяли: лікар з питань гігієни праці Ільме Міщук; головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Людмила Шкуро та головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю Ніна Бляшук.

Учасники заходу отримали інформацію щодо реалізації державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці з виконання заходів щодо запобігання виникненню професійних захворювань, дотримання вимог санітарних норм та правил, своєчасного здійснення профілактичних заходів, спрямованих на попередження шкідливої дії факторів виробничого середовища і трудового процесу, здійснення державного нагляду у діючих виробничих сферах Ратнівського району та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість.

Головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Людмила Шкуро поінформувала присутніх про порядок проведення атестації робочих місць, пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці, відповідальність за порушення законодавства про працю.

Вона зазначила, що основна мета атестації полягає у регулюванні взаємин між роботодавцем і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах. Законодавством передбачена адміністративна відповідальність за порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці, порядку її проведення, а також ненадання працівникам пільг і компенсацій за шкідливі умови праці.

Ільма Міщук – лікар гігієни праці Управління Держпраці у Волинській області , наголосила на додержанні законодавства щодо гігієни праці. У системі заходів із забезпечення безпеки праці важливе місце посідають заходи щодо запобіжного і поточного санітарних наглядів. На етапі запобіжного санітарного нагляду можна досягти значного покращення умов і безпеки, праці шляхом заборони виробництва і використання на підприємствах усіх форм власності високотоксичних речовин та матеріалів, недосконалого з гігієнічної та ергономічної точок зору обладнання та технологічних процесів, впровадження найбільш досконалих процесів, виробничого устаткування, засобів захисту.

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю Ніна Бляшук, зазначила, що основна мета атестації полягає у регулюванні взаємин між роботодавцем і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах. Законодавством передбачена адміністративна відповідальність за порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці, порядку її проведення, а також ненадання працівникам пільг і компенсацій за шкідливі умови праці.