Виробничий процес на цукрових заводах повинен бути безпечним

Питання безпечного виробничого процесу на цукрових заводах наразі актуальне, оскільки на Волині стартував збір цукрових буряків. Переважна більшість робіт, які виконують  працівники на обладнанні виробництва цукру відносяться до робіт підвищеної небезпеки.

Саме тому Управління Держпраці у Волинській області нагадує про організацію безпечного виробничого процесу на цукрових заводах.

Посадові особи Управління рекомендують керівництву цукрових заводів області розробити заходи щодо попередження виникнення нещасних випадків в період приймання та переробки цукрової сировини.

Також черговий раз наголошують на обов’язковому дотриманні вимог безпеки праці під час планово-попереджувальних ремонтів, виконання робіт щодо розвантаження, укладання, підготовки цукросировини, експлуатації машин, обладнання.

Виконання робіт на висоті, в закритих апаратах, ємкостях, відсутність огорож приводів, блокуючих пристроїв на обладнанні, яке ремонтується, допуск до роботи працівників без навчання, інструктажів та перевірки знань з питань охорони праці призводить до виникнення нещасних випадків.

Серед основних причин травмування працівників під час обслуговування обладнання та виконання ремонтних робіт варто виділити:

— незадовільну організацію робіт,

— порушення технологічного процесу та вимог безпеки праці,

— несправний технічний стан засобів виробництва,

— відсутність або невикористання засобів індивідуального захисту,

— недостатню професійну підготовку працівників,

— порушення трудової дисципліни,

— незадовільний контроль за виконанням робіт, інше.

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області вкотре наголошують на необхідності дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та закликають керівників господарюючих суб’єктів та працівників дбати про особисту безпеку та безпеку людей, які працюють поряд.