Волинське управління Держпраці надало роз’яснення щодо роботи керівників клубних формувань

Посадові особи управління Держпраці у Волинській області  надали роз’яснення законодавства з питань праці Федерації профспілок Волинської області. Керівництво федерації звернулося до управління  з запитанням: чи можуть працювати керівники клубних формувань та інші штатні працівники клубів керівниками аматорських колективів? Який режим роботи може бути встановлений та як буде здійснюватися оплата праці керівника аматорського колективу?

Пунктом 2.1. Положення про народний (зразковий) аматорський колектив (студію) закладів культури системи Міністерства культури України передбачено, що безпосереднє керівництво народним (зразковим) аматорським колективом здійснює штатний працівник цього колективу (режисер, керівник художній, хормейстер, диригент, балетмейстер, керівник студії (з видів мистецтв), керівник колективу), що призначається на посаду і звільняється відповідно до чинного законодавства України.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 р. №245 Про роботу за сумісництвом працівник державних підприємств, установ і організацій, робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору.

На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від основної роботи час.

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Оплата праці сумісників провадиться за фактично виконану роботу.

Штатні працівники колективу утримуються за рахунок бюджетних асигнувань закладів культури Міністерства культури, усі інші – за рахунок спец коштів. Посадові оклади встановлюються відповідно до чинного законодавства України (пункт 2.2 Положення).