Відбулося урочисте засідання з нагоди Дня охорони праці

28 квітня 2017 року відбулося урочисте засідання з нагоди проведення в Україні Всесвітнього дня охорони праці. Цього року цей день проходить під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

  

Нагадаємо, що за ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня, як День охорони праці в Україні.

Сьогоднішній захід відбувся за участі посадових осіб Управління Держпраці у Волинській області, Федерації профспілок Волині, ДП «Волинський ЕТЦ», Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Запрошено було також ветеранів, які своєю багаторічною працею зробили внесок у стан промислової безпеки та охорони праці на підприємствах області, викладачів та студентів Луцького національного технічного університету.

Відкрила урочисте засідання Іванна Дубинка-Філозоф, голова Федерації профспілок області, словами привітання з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. Наголосила, що в залі зібралися люди, які відповідають за працю, за її комфортність, безпеку, її ціну та цінність. Також закликала присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять людей, які загинули під час виконання трудових обов’язків.

  

Ростислав Стасько, начальник Управління Держпраці у Волинській області, наголосив присутнім на важливості проведення Дня охорони праці та втіленні у життя всіх заходів з нагоди його проведення, які було розроблено Організаційним комітетом. Окремо зупинився на рівні виробничого травматизму на підприємствах Волинської області та закликав усіх присутніх і надалі дбати про створення належних та безпечних умов праці.

«У 2017 році свою діяльність Міжнародна організація праці спрямувала на підвищення інформованості про розміри і наслідки пов’язаних з роботою нещасних випадків і хвороб. Оскільки дані про такі нещасні випадки і хвороби мають важливе значення для профілактики, існує гостра необхідність у вдосконаленні системи реєстрації і повідомлення, а також у зборі і аналізі інформації про безпеку і гігієну праці на національному рівні», — зауважив Ростислав Стасько.

  

На завершення було вручено почесні грамоти та подяки за внесок у створення належних умов праці та налагодження безпечного виробничого процесу працівникам, які своєю щоденною працею бережуть чиєсь здоров’я та життя.