Відбулося урочисте засідання з нагоди Всесвітнього дня охорони праці

У Луцьку 24 квітня відбулося урочисте засідання з нагоди проведення в Україні Всесвітнього дня охорони праці. Цього року гасло Всесвітнього дня безпеки та гігієни праці – «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Нагадаємо, що за ініціативи Міжнародної організації праці з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня, як День охорони праці в Україні.

Захід відбувся за участі посадових осіб Управління Держпраці у Волинській області, Федерації профспілок Волині, ДП «Волинський ЕТЦ», управління ВД ФСС України у Волинській області та Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців. Запрошено було також ветеранів, які своєю багаторічною працею зробили внесок у стан промислової безпеки та охорони праці на підприємствах області.

Відкрила урочисте засідання Іванна Дубинка-Філозоф, голова Федерації профспілок області, словами привітання з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. Наголосила, що в залі зібралися люди, які відповідають за працю, за її комфортність, безпеку, її ціну та цінність. Також закликала присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять людей, які загинули під час виконання трудових обов’язків.

 

Ростислав Стасько, начальник Управління Держпраці у Волинській області, наголосив присутнім на важливості проведення Дня охорони праці та втіленні у життя всіх заходів з нагоди його проведення, які було розроблено Організаційним комітетом. Окремо зупинився на рівні виробничого травматизму на підприємствах Волинської області та закликав усіх присутніх і надалі дбати про створення належних та безпечних умов праці.

З метою забезпечення конституційних прав громадян на належні, безпечні та здорові умови праці та з метою громадського контролю за додержанням законодавства про охорону праці та керуючись принципами партнерства і соціального діалогу, сьогодні підписано угоду про співпрацю між Управлінням Держпраці у Волинській області та Федерацією профспілок Волині.

На завершення було вручено почесні грамоти та подяки за внесок у створення належних умов праці та налагодження безпечного виробничого процесу працівникам, які своєю щоденною працею бережуть чиєсь здоров’я та життя.