В рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло!» посадовці Управління інспекційної діяльності у Волинській області провели бліц-навчання для грантоотримувачів з питань провадження підприємницької діяльності, здійснення супроводу отримувачів мікрогрантів та з питань додержання законодавства про працю на базі ЦНАПу Смідинської громади за участю представників місцевої влади, ДПС, охорони праці, службою зайнятості з метою надання інформаційної підтримки з питань провадження підприємницької діяльності.

Фахівці розповіли про особливості надомної й дистанційної роботи. Зокрема посадовці звернули увагу на те, що:

Дистанційні працівники працюють у будь-якому місці за власним вибором. Водночас мають бути на зв’язку з роботодавцем за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій.

Надомний працівник працює за місцем проживання або в інших визначених ним місцях поза приміщеннями роботодавця. Для такої роботи характерна закріплена робоча зона або технічні засоби, наприклад інструменти, приладдя для виробництва продукції, надання послуг або іншої роботи. Надомний працівник «прив’язаний» до вказаної в трудовому договорі адреси й може змінити її лише з дозволу роботодавця.

Режим роботи— ще одна відмінність. Надомний працівник зазвичай додержується загального режиму роботи підприємства. Тоді як на дистанційного правила внутрішнього трудового розпорядку не поширюються. Він/вона розподіляє робочий час на власний розсуд — може працювати хоч рано вранці, хоч пізно ввечері.

За обох форм віддаленої праці діють норми тривалості робочого часу:

  • нормальна тривалість — до 40 годин на тиждень;
  • скорочена — до 24 або 36 годин на тиждень.

Дистанційному працівнику гарантується період вільного часу для відпочинку й харчування —період відключення. У цей час працівник може не відповідати на повідомлення чи телефонні дзвінки роботодавця.

Більше інформації на інформаційному порталі

https://pratsia.in.ua.