В рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло!» посадовці Управління інспекційної діяльності провели бліц-навчання для грантоотримувачів з питань провадження підприємницької діяльності, здійснення супроводу отримувачів мікрогрантів та з питань додержання законодавства про працю за участю представників пенсійного фонду, податкової служби та роботодавців.

Фахівці звернули увагу на те, незадекларована праця сприяє створенню і існуванню недобросовісної конкуренції щодо тих суб’єктів господарювання, які у повному обсязі забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників.

Працівники, які не мають належним чином оформлених трудових відносин, позбавляються права на гідні умови праці, захист своїх інтересів у сфері праці, гарантій у соціальному захисті. Незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників та примушення їх до роботи на умовах роботодавця.

Інспектори нагадали про відповідальність за порушення трудового законодавства. Зокрема до юридичних осіб та ФОП, які використовують найману працю без оформлення трудових відносин, можуть застосовувати фінансову (ст.265 Кодексу законів про працю) та адміністративну відповідальність (ст.41 Кодексу про адміністративні правопорушення).

Більше інформації на інформаційному порталі

https://pratsia.in.ua.