В Управлінні Держпраці проведено масштабну семінар-нараду

З ініціативи Управління Держпраці у Волинській області проведено масштабну семінар-нараду з метою активізації роботи щодо попередження виникнення смертельних нещасних випадків, які стаються внаслідок ДТП, та подолання незадекларованої праці в транспортній галузі.

Участь у семінар-нараді взяли керівники та інженери з охорони праці транспортних підприємств області, представники крупних підприємств, до складу яких входять транспортні організації, спеціалісти управління Укртрансбезпеки та патрульної поліції.

Ігор Кузьмінський, заступник начальника Управління Держпраці, наголосив присутнім, що за минулий рік на підприємствах області відбулося зростання кількості нещасних випадків зі смертельними наслідками, які сталися внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Зауважив, що загалом по Україні за минулий рік в соціально-культурній сфері майже 50% зареєстрованих нещасних випадків сталися внаслідок ДТП, і саме тому Управління Держпраці посилює роботу з роботодавцями області щодо створення безпечних і здорових умов праці. Задля досягнення бажаного результату Управління Держпраці закликає представників Укртрансбезпеки та патрульної поліції до співпраці.

Ярослав Головка, завідувач сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління, звернув увагу присутніх на статистичні дані. Найбільше осіб в області загинуло внаслідок подій під час руху транспортних засобів – 16 осіб. З них 12 внаслідок ДТП на дорогах загального користування, 3 – на території підприємства і 1 внаслідок транспортної події на підземному залізничному транспорті.

Станіслав Мельник, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю Управління, детально зупинився на проведенні інформаційної кампанії щодо детінізації зайнятості. Звернув увагу присутніх, що проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи є виключно превентивним заходом, а не перевіркою і дає можливість роботодавцю скористатися консультаціями фахівців. Зауважив, що інформаційна кампанія проводиться  Управлінням Держпраці у Волинській області спільно з органами місцевого самоврядування, обласним управлінням ДПС, Пенсійного фонду, служби зайнятості, служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, також з представниками державних адміністрацій.

Представники управління патрульної поліції області та управління Укртрансбезпеки зауважили, що їхні спеціалісти фіксують випадки, коли перевізники, не будучи зареєстрованими, здійснюють свою діяльність. Відповідно водії таких транспортних засобів не проходять передрейсові медичні огляди, а транспортні засоби – передрейсові технічні огляди, а також водії таких транспортних засобів не мають відповідної кваліфікації з перевезення пасажирів. І як наслідок, зростає відсоток ДТП. Також наголосили, що трапляється багато випадків незадекларованої праці, коли водії транспортних засобів не є офіційно оформленими.

На завершення семінар-наради посадові особи Управління Держпраці домовилися співпрацювати як з представниками транспортних підприємств, так і з Укртрансбезпекою і патрульною поліцією, та активізувати роботу в двох напрямках. Перший – співпрацювати щодо попередження виникнення смертельних нещасних випадків, які стаються внаслідок ДТП. Другий – напрацювати шляхи співпраці в напрямку подолання незадекларованої праці у транспортній галузі.