«Досвід поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні» —

тема підсумкової конференції, яка відбулась у Луцьку 2 грудня.

Участь у конференції взяв перший заступник начальника Управління Держпраці у Волинській області Юрій Бондарчук. Також захід відбувся за участі працівників програми «Безпека людини» Координатора проектів ОБСЄ в Україні, представників Міністерства соціальної політики України з питань європейської інтеграції, Департаменту по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції України, Волинської ОДА та обласної ради, Головного управління Нацполіції в області, Луцького міськрайонного суду Волині, обласного центру зайнятості та соціальних служб.

Мета конференції – підведення підсумків та аналіз результатів реалізації Волинського регіонального компоненту проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії людьми, в Україні» за 2014-2019 роки.

Під час заходу обговорено спільно напрацьовані рекомендації щодо виконання подальших дій по вдосконаленню взаємодії у сфері протидії людьми в Україні.

 Вирішено покращувати співпрацю органів місцевої виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з громадськими організаціями, які працюють в напрямку протидії торгівлі людьми, також підвищувати регіональну координацію між суб’єктами НМВ з протидії торгівлі людьми.

Представниця Міністерства соціальної політики Олена Вихор зазначила: » Загалом по Україні, станом на сьогодні офіційно встановлено 871 випадок торгівлі людьми, звернень до Міністерства соціальної політики було 1193. На жаль, 247 громадянам було відмовлено. Дуже часто відмови виникають через недостатню кількість правових підстав для встановлення офіційного статусу потерпілої особи. Це виникає через погану співпрацю суб’єктів взаємодії. На Волині ж співпраця налагоджена на високому рівні».

Управління Держпраці у Волинській області було нагороджено Подякою керівника ГО «Волинські перспективи», Регіонального координатора проекту Міністерства соціальної політики України та Координатора проектів ОБСЄ в Україні Ніни Пахом’юк за плідну співпрацю, надійне партнерство та вагомий внесок у реалізацію проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні».