До міжнародного дня боротьби з корупцією

Щорічно з ініціативи ООН 9 грудня відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією. Цього дня в 2003 році в мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, прийнята Генеральною асамблеєю 2003 року.

Документ зобов’язує держави, які підписали його, оголосити карним злочином хабарі, розкрадання бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів.

Соггі — це обов’язкова причетність кількох представників однієї зі сторін до однієї справи, а rumpere — порушувати, ламати, пошкоджувати, скасовувати. У результаті утворився самостійний термін — соггumреге, що передбачає участь у діяльності кількох (не менше двох) осіб, мета яких полягає у «псуванні», «руйнуванні», «пошкодженні» нормального розвитку судового процесу або процесу управління справами суспільства.

Більшість громадян розглядають корупцію, як “механізм” вирішення власних проблем і вважає особисту корупційну поведінку цілком виправданою в умовах тотальної корупції.

Одними з основних обов’язків державного службовця є додержання вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції; постійне підвищення рівня своєї професійної компетентності та удосконалення організації службової діяльності.

На сьогоднішній  день  в Управлінні  здійснюється  низка заходів у сфері запобігання та протидії корупції, більша частина з яких направлена саме на запобігання корупції.

У листопаді 2020 року для державних службовців Управління Держпраці у Волинській області було організовано проходження підвищення кваліфікації в інституті післядипломної освіти Національного університету водного господарства та природокористування за загальною короткостроковою програмою з питань запобігання корупції де опрацьовано теми про антикорупційне законодавство України, зарубіжний досвід у сфері запобігання і протидії корупції, формування та реалізація антикорупційної політики в Україні, особливості застосування норм антикорупційного законодавства, відповідальність за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення та усунення їх наслідків, особливості подання електронних декларацій державними службовцями та інше.

За результатами підсумкового контролю, у формі тестування, головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції Майєю Михалусь вручено державним службовцям Управління сертифікати встановленого зразка.

  dav  

dav