Для того, аби вам, суб’єктам декларування було максимально комфортно розпочати кампанію декларування 2022 року Національне агентство з питань запобігання корупції (далі — НАЗК) підготувало оновлену редакцію роз’яснень, що охоплює понад 200 найпоширеніших питань.

З роз’ясненнями можна ознайомитися в Базі знань НАЗК за посиланням.

У роз’ясненнях можна знайти відповіді як на традиційні питання про те, як правильно декларувати спадщину, так і на ті, які почали виникати в декларантів лише минулого року: наприклад, чи потрібно декларувати «ковідну тисячу», як дізнатися назву вашої територіальної громади для заповнення адресних блоків, як декларувати майно, яке взяли в лізинг, чи потрібно декларувати аліменти, та інші.

З 1 грудня запрацювала нова форма декларації. У роз’ясненнях ви можете знайти як заповнювати змінені чи нові блоки, що з’явилися у формі. Наприклад, НАЗК розповідає, як правильно заповнити блок «Для ідентифікації за межами України», де потрібно буде декларувати документи для посвідчення особи за кордоном. Для того, щоб ознайомитися з новими блоками та правилами їх заповнення, ви також можете скористатися Порядком заповнення.

Головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції, Майя МИХАЛУСЬ

 14.01.2022 р.