Завдяки Голові Держпраці Роману Чернезі хмельницьких лікарів не звільнятимуть з роботи

Лікарі Хмельницької обласної стоматологічної поліклініки, 8 листопада 2017 року, звернулися на онлайн-прийомі до Голови Держпраці Романа Чернеги.  Вони стверджували, що керівництво поліклініки намагається неправомірно звільнити їх з роботи за ч. 2 ст. 40 КЗпП України через невідповідність займаній посаді внаслідок недостатньої кваліфікації. Також лікарі зазначали, що голова обласної профспілки жодним чином не намагався допомогти відстояти їхні права.

Очільник Служби роз’яснив, що працівник, котрий був прийнятий на роботу, не надавши документ про освіту, передбачений кваліфікаційними вимогами, не може бути звільнений з роботи через відсутність такого документа, адже роботодавцю про таку невідповідність було відомо й раніше – при прийнятті працівника на роботу. Встановлення роботодавцем такої обставини за відсутності конкретних фактів неналежного виконання трудових обов`язків саме через недостатню кваліфікацію по суті є загальною оцінкою роботи працівника, що не може обґрунтовувати підставу звільнення згідно з пунктом 2 статті 40 КЗпП України.

Також Роман Чернега підкреслив, що Держпраці у такій ситуації на стороні працівників, та після закінчення онлайн-прийому звернувся до керівництва професійної спілки працівників охорони здоров’я  України з проханням розглянути звернення лікарів Хмельницької облстоматполіклініки у межах повноважень, звернути увагу на роботу керівника обласної профспілки щодо зазначеного звернення.

Так, завдяки втручанню Голови Держпраці, лікарям Хмельницької обласної стоматологічної поліклініки вдалося зберегти свої робочі місця.

Кадрова служба лікувального закладу ознайомила лікарів Хмельницької обласної стоматологічної поліклініки з наказом головного лікаря про скасування попереднього наказу від 4 жовтня 2017 року «щодо попередження про звільнення зубних лікарів згідно ст.40 п.2 (невідповідність працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації)», як такого, що не набрав чинності.

Держпраці завжди стоятиме на позиції захисту порушених прав працівників та дотримання чинного законодавства.

Джерело інформації: Державна служба України з питань праці