Завершено перевірку ДП «Старовижівське лісове господарство»

Під час наради з підведення підсумків планової перевірки ДП «Старовижівське лісове господарство», яку проводили посадові особи Управління Держпраці у Волинській області, обговорено проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Ігор Кузьмінський, заступник начальника Управління, наголосив керівництву лісового господарства на обов’язковому дотриманні нормативно-правових актів з охорони праці, оскільки на підприємствах лісової галузі з початку року відмічено ріст травматизму. Окремо запинився на питаннях законодавства про працю, зокрема на легалізації трудових відносин та виплаті заробітної плати.

Головні державні інспектори Управління перевірили дотримання на підприємстві вимог законодавства про працю та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, стан безпеки електрогосподарства, кранового господарства та посудин, що працюють під тиском.

dscn5967  dscn5989

Виявлено 19 порушень вимог законодавчих актів з охорони праці. Зокрема, не всі працівники підприємства пройшли медичний огляд, не розроблено комплексні заходи щодо покращення умов охорони праці на поточний рік. На нижньому складі у місцях, де укладаються або розбираються штабелі не встановлено знаки безпеки з попереджувальними написами. Перед початком роботи машиніст автомобільного крана не регулярно проводить огляд і перевірку механізмів, металоконструкцій, приладів і пристроїв безпеки автокрана з відповідними у вахтовому журналі.

За виявлені порушення з охорони праці до адміністративної відповідальності притягнуто 3 працівника.

Ряд порушень, виявлених під час перевірки, було усунуто у ході її проведення.

У частині додержання законодавства про працю виявлено порушення статті 115 та 116 Кодексу законів про працю України. Зокрема, порушено строки виплати заробітної плати та порушено процедуру розрахунку з найманими працівниками.

Не дивлячись на виявлені порушення, варто зауважити, що керівництво лісового господарства спрямовує всі зусилля на організацію безпечного виробничого процесу. Приміром, затрати на фінансування заходів з охорони праці на підприємстві відповідають встановленому законом рівню. Всі працівники працевлаштовані згідно законодавства України, заробітна плата виплачується своєчасно згідно умов колективного договору. Рівень заробітної плати працівників Старовижівського лісгоспу є найвищим серед працівників інших підприємств району.

За результатами перевірки посадові особи Управління Держпраці видали керівництву ДП «Старовижівське лісове господарство» обов’язкові до виконання приписи із вказаними порушеннями вимог нормативно-правових актів і зобов’язали усунути порушення у строки, визначені законодавством України.

dscn5984  dscn5991