Завод «Мотор» працює без дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

Головні державні інспектори Управління Держпраці у Волинській області провели планову перевірку в державному підприємстві «Луцький ремонтний завод» «Мотор». Перевіркою охоплено питання дотримання на підприємстві вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Основним видом діяльності підприємства є виробництво повітряних і космічних літальних апаратів, супутникового устаткування.

Під час перевірки було виявлено 38 порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Роботодавець не отримав дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме на вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів.

Не подано декларації на види робіт підвищеної небезпеки, а саме: роботи в зонах дії іонізуючого випромінювання; нанесення лакофарбних покрить, грунтовок та шпакльовок на основі нітрофарб, полімерних композицій (поліхлорвінілових, епоксидних тощо); наплавочні і паяльні роботи, що виконуються із застосуванням відкритого полум’я; обслуговування верстатів з обробки деревини і металів; застосування скловати, шлаковати, азбесту, мастик на бітумній основі, перхлорвінілових і бакелітових матеріалів; роботи в термічних цехах та дільницях на електротермічних установках підвищеної та високої частоти.

Підприємство не одердало дозвіл на експлуатацію машин та механізмів підвищеної небезпеки: злив, очистка, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів.

Також відсутній дозвіл на експлуатацію обладнання, що працює під тиском.

Не подано декларацію відповідності матеріально-технічної бази на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме — системи газопостачання природнім і зрідженим газом суб’єктів господарювання та газовикористовуюче обладнання потужністю понад 0,1МВт.

По завершенню перевірки посадові особи Управління Держпраці склали акт та вручили керівництву припис.